Gradonačelnik primio učenike i učiteljice-volonterke koje promiču znakovni jezik i inkluziju

Gradonačelnik Mato Franković  i pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, socijalnu skrb i civilno društvo Dživo Brčić primili su učenike Osnovne škole Marina Držića i Osnovne škole Ivana Gundulića te njihove učiteljice-volonterke koje kroz izvannastavne aktivnosti djecu upoznaju sa znakovnim jezikom i vrijednostima inkluzije.

 

Tijekom prijema učenici su gradonačelniku demonstrirali dio naučenog te pokazali kako su kroz rad sa svojim učiteljicama usvojili osnove komunikacije na znakovnom jeziku. Njihov trud, entuzijazam i otvorenost prema učenju novih vještina posebno su oduševili okupljene.

 

Gradonačelnik Franković pohvalio je učenike i njihove učiteljice istaknuvši kako ovakve inicijative od najranije dobi razvijaju empatiju, međusobno poštovanje i razumijevanje prema osobama s invaliditetom. Zahvalio je učiteljicama na nesebičnom volonterskom angažmanu, a učenicima na interesu i predanosti učenju znakovnog jezika, naglasivši kako Grad Dubrovnik prepoznaje i podržava projekte koji promiču jednakost, uključivost i solidarnost.

 

Susret je organiziran na inicijativu Udruge gluhih i nagluhih Dubrovačko-neretvanske županije, čija je predsjednica Ivona Katušić gradonačelnika upoznala s ovom hvalevrijednom aktivnošću koja povezuje obrazovanje, volontiranje i promicanje inkluzivnog društva.

lijevo
desno