Gradonačelnik Franković sastao se s izaslanstvom UNIDO-a tijekom Dubrovnik Foruma 2026

Gradonačelnik Grada Dubrovnika Mato Franković sastao se s izaslanstvom Organizacije Ujedinjenih naroda za industrijski razvoj (UNIDO), koje boravi u Dubrovniku povodom održavanja Dubrovnik Foruma 2026.

 

UNIDO-ovu delegaciju predvodila je zamjenica glavnog direktora i izvršna direktorica za strateško planiranje, programiranje i politike Cecilia Ugaz Estrada, a u izaslanstvu su bile i Solomiya Omelyan, voditeljica Regionalnog ureda za Europu i središnju Aziju te Dina Abazović, programska suradnica Regionalnog ureda za Europu i središnju Aziju. Uz gradonačelnika sastanku su prisustvovale i pročelnica za kulturu Julijana Anrtić Brautović te službenica ovlaštena za privremeno obavljanje poslova radnog mjesta pročelnice Upravnog odjela za turizam i sport Ana Hrnić.

 

Tijekom sastanka razgovaralo se o mogućnostima daljnjeg jačanja suradnje između Grada Dubrovnika i UNIDO-a, uključujući mogućnosti uključivanja Grada u postojeće UNIDO inicijative i programe. Jedna od tema razgovora bila je i međunarodna konferencija Bridge for Cities 2026. koja će se ove godine održati od 28. do 30. listopada u Beču, kao i razvoj zajedničkih aktivnosti usmjerenih na održivi urbani razvoj, inovacije i međunarodnu suradnju. 

 

Dodatnu vrijednost predstavlja činjenica da je poglavlje Izvješća o industrijskom razvoju 2026., posvećeno istočnoj Europi i središnjoj Aziji, izrađeno u suradnji sa Sveučilištem u Dubrovniku te uključuje i primjer Republike Hrvatske. Time je dodatno potvrđena međunarodna prepoznatljivost dubrovačke akademske zajednice i njezin doprinos raspravama o održivom razvoju.

 

lijevo
desno